GeoClic

Na Państwa potrzeby nasza wykwalifikowana kadra inżynierska bazując na już posiadanym doświadczeniu stworzyła nowy rodzaj ściany systemowej GeoClic. Cała konstrukcja ściany opiera się o ramę drewnianą, pomiędzy którą rozciągana jest kratownica – Geokrata o gr 17 cm – usztywniająca i wzmacniająca całą powierzchnię ściany. Następnie pomiędzy poszczególne komórki Geokraty wszczykiwana jest piana poliuretanowa stanowiąca wypełnienie jak również izolację akustyczną i termiczną ściany. Możemy zaproponować dwa standardy wykończenia ściany z zewnątrz, dające dwa różne współczynniki przenikania ciepła przez przegrodę. Przyszłemu inwestorowi daje to możliwość wyboru i lepszego dopasowania naszego produktu do jego potrzeb i oczekiwań. W opcji podstawowej ze współczynnikiem na poziomie U=0,20W/K*m2 panel z zewnątrz wykańczany jest elementami drewnianymi w postaci desek imitujących słupy i bale domu drewnianego. W opcji o współczynniku U=0,11W/K*m2 z zewnątrz w celu zwiększenia walorów termoizolacyjnych naklejany jest styropian o grubości 15 cm, który następnie zaciągany jest klejem z wtopioną w niego siatką z włókna szklanego a następnie kładziony jest tynk akrylowy. Od wewnątrz w pierwszym jak i drugim wypadku ściany wykańczane są płytą gipsowo – kartonową .

Budynki podobnie jak w naszym systemie thermoclic posadawine są na płycie fundamentowej, następnie za pomocą szpilek stalowych mocowane są poszczególne panele ścienne, które po zestawieniu jeden do drugiego tworzą jednocześnie konstrukcję nośną budynku – słup drewniany o przekroju 16 x16 cm. Kolejnym etapem jest położenie murłaty stanowiącej jednocześnie wieniec górny oraz stężenie całego budynku z pomocą belek stropowych. Następnie wykonywana jest więźba dachowa i całe poszycie dachu.

Ogromną zaletą systemu GeoClic jest nieprawdopodobna szybkość budowy jak również fakt, że przy tymże systemie nie potrzebujemy wogóle ciężkiego sprzętu a cały dom mogą postawiać samodzielnie praktycznie dwie osoby.