Ocieplenia pianą poliuretanową

Izolacje natryskowe pianą poliuretanową

W swojej ofercie posiadamy również usługi wykonywania ociepleń obiektów pianą poliuretanową zamknięto i otwarto komórkową.Piana poliuretanowa posiada najwyższy opór cieplny ze znanych materiałów termoizolacyjnych, dzięki bardzo niskiemu współczynnikowi przenikania ciepła – 10 cm pianki PUR zapewnia taką sama izolację jak 16 cm styropianu i 18 cm wełny mineralnej. Jako jedyny materiał termoizolacyjny tworzy jednorodną, bezspoinową,  wiatroizolacyjną, przewiewoszczelną powłokę w której nie występują mostki termiczne. Jest ona ponadto dźwiękoszczelna i trwała w czasie – nie zmienia parametrów fizycznych. Kolejną zaletą jest to, że nie obwiesza się z upływem czasu jak wełna mineralna. Nie utlenia się w podwyższonych temperaturach i nie jest łatwopalna jak styropian. Co więcej, jest ona nieszkodliwa dla środowiska i otoczenia, odporna na mróz, gnicie, zbutwienie, jest bezwonna i obojętna fizjologicznie. Przy procesie aplikacji wykorzystywane jest jedynie sprężone powietrze, dzięki czemu wyeliminowane jest użycie szkodliwych gazów dla ludzi i środowiska.

W swojej ofercie posiadamy 3 rodzaje piany:

– OTWARTOKOMÓRKOWY O NISKIEJ GĘSTOŚCI – wykorzystywany do wytwarzania izolacji termicznych i akustycznych. System służy do ocieplania i wyciszania poddaszy, ścian, sufitów i podłóg budynków mieszkalnych

– ZAMKNIĘTOKOMÓRKOWY O ŚREDNIEJ GĘSTOŚCI – polecany do termoizolacji i hydroizolacji od wewnątrz poddaszy budynków mieszkalnych oraz hal przemysłowych, sportowych i magazynowych, kurników, przechowalni produktów spożywczych, pieczarkarni, chlewni, obór, stajni, dojrzewalni owoców, chłodni, hangarów, rurociągów i innych

– ZAMKNIĘTKOMÓRKOWY O WYSOKIEJ GĘSTOŚCI – polecany jest do hydroizolacji i izolacji termicznej dachów płaskich (stropodachów) od zewnątrz. Izolację dachów i nawierzchni zewnętrznych dokonuje się poprzez natrysk pianki poliuretanowej oraz farby odpornej na działanie promieni słonecznych. Zaletą tego rozwiązania jest wypełnienie wszystkich nieszczelności i styków zapewniając szczelną warstwę zapobiegającą dostawaniu się wód opadowych przy znikomym obciążeniu konstrukcji.

 

Dodatkowo mamy również możliwość wykonania na posadzkach oraz ścianach powłoki z gumy natryskiwanej pistoletem. Idealnie sprawdza się to w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, bądź pomieszczeniach mokrych dając w 100% szczelną powłokę odporną na zmywanie, a dzięki swojej jednolitości łatwą w utrzymaniu czystości. Kolejną  z jej właściwości jest bardzo duża odporność na ścieranie – dzięki czemu zachowuje swoje walory estetyczne przez cały okres użytkowania w przeciwieństwie np. do kafli ceramicznych, które zastosowane w obiektach handlowych wielokrotnie po danym okresie użytkowania, są wytarte w miejscach największego natężenia ruchu – co wygląda nieestetycznie, a jednocześnie może stwarzać zagrożenie upadku spowodowane poślizgiem na wytartej już powierzchni posadzki.